top of page
  • Фото автораDog-Friendly City

Проект зі встановлення станцій для прибирання за собаками на Сихові

Обновлено: 4 мая 2019 г.

Проект-переможець всеукраїнської програми еко-бренду «Чернігівське» «Будуймо ЕКО Україну разом!»

  1. Проект ініціативи Dog-Friendly City зі встановлення станцій для прибирання за собаками став одним із переможців всеукраїнської програми еко-бренду «Чернігівське» «Будуймо ЕКО Україну разом!».

  2. Еко-бренд «Чернігівське» виділив на реалізацію проекту 135 436 гривень. Реалізатором ЕКО Проектів став Міжнародний Благодійний фонд «Українська Біржа Благодійності»

  3. Кількість станцій – 40 шт. обумовлюється розміром наданого гранту.

  4. Всі станції для цього проекту було виготовлено в Києві за індивідуальним замовленням та оплачені МБФ "Українська Біржа Благодійності», що є реалізатором еко-проектів, та відповідає за цільове використання благодійної допомоги.

5. Станція для прибирання за собаками складається з інформаційної таблиці, диспенсера з безкоштовними біопакетами для прибирання та смітника. Окрім практичної функції ці станції також нестимуть функцію додаткового інформування населення для популяризації культури прибирання за собаками на прогулянках.

6. До кожної станції в межах проекту придбано орієнтовно піврічний запас біопакетів (загальна кількість – 250 тис. шт.), а також великі смітникові пакети для зручності комунальних працівників.

7. Біопакети – це спеціальні пакети для прибирання екскрементів, що розкладаються на вуглекислий газ і воду протягом 3 років.



8. Оскільки у Львові наразі немає єдиної реєстраційної бази домашніх тварин і, відповідно, немає точних даних, яка саме кількість тварин проживає на Сихові, було складно розрахувати, яка кількість пакетів буде достатньою для, приміром, піврічного періоду. Було визнано недоцільним розпорошувати 40 станцій по всьому Львову, натомість було обрано один район для визначення розходу біопакетів, а також загального відслідковування ефективності запровадження таких станцій в нашому місті. 9. Забір сміття зі смітників здійснюватиметься працівниками ЛКП, на території яких буде встановлено ці станції або їх підрядними організаціями (відповідно до поточної практики конкретного ЛКП) разом з іншими смітниками, що наявні на цих територіях на даний момент. Загалом, обслуговування станцій не потребує додаткових робочих одиниць. Їх встановлення покликане розвантажити працівників ЛКП, оскільки прибрати сміття з урни легше, ніж прибирати фекалії з газонів і тротуарів. 10. Для додаткової зручності власників собак всі місця розміщення станцій будуть нанесені на мапу сервісів для домашніх тварин hvist.org, а на самі станції нанесено QR-код, що веде на цю мапу. 11. Локації встановлення станцій на Сихові були визначені відповідно до опитування мешканців Львова, проведеного нами влітку 2015 р. І власники собак, і інші городяни мали змогу повідомити нам про «гарячі точки» по всьому Львову, в яких, на їх думку, необхідне встановлення таких станцій . Окрім свого прямого функціонального призначення станції також покликані компенсувати нестачу смітників в певних локаціях. Ознайомитись із затвердженими місцями встановлення станцій у Сихівському районі можна на сайті Львівської міької ради за посиланням. 12. В разі успішного функціонування цього проекту, розглядатиметься можливість встановлення таких станцій по всьому місту. Наразі триває розробка аналогічного проекту для Галицького району міста спільно з ЛМР.



bottom of page